4 פתרונות לתכנון תאורה למטבח

4 פתרונות לתכנון תאורה למטבח

המטבח הוא המקום בו אנו מבשלים ואוכלים. על כן, הוא צריך להיות מתוכנן בצורה המוצלחת ביותר ויש לתת דגשים על כל מיני אלמנטים שאם נתייחס אליהם כמו שצריך, הם שיאפשרו לנו תפקוד ובילוי בו בצורה הכי אופטימלית. אחד מבין האלמנטים שיש להתייחס אליהם הוא התאורה. אז מאיפה מתחילים? המשיכו בקריאה וגלו.

להאיר את חלל המטבח

המטבח שלנו מתחלק למספר אזורים. יש אזור של הכנת אוכל, בישול, שטיפה ואחסון. לכל אחד מהאזורים האלה, יש צרכים שונים מבחינת התאורה. לדוגמה, אם אנחנו מדברים על אזור הכנת האוכל, הוא מבוצע על השיש שלנו. כאן יש להזכיר שחשוב מאוד שיהיה לנו שיש למטבח בצבעים בהירים, עם חוזק ועמידות לאורך זמן. אזור השיש צריך להיות מואר כמה שרק אפשר. לא מספיקה התאורה המרכזית שיש במטבח, אלא רצוי להוסיף פס לד מעל הארונות הממוקמים מעל השיש וכך לייצר תאורה נוספת שתהיה חזקה ותקל עלינו את הכנת האוכל. מבחינת אזור הבישול, ניתן להוסיף בתקרה ספוטים שקועים מתכווננים ואותם לכוון לאזור בו מיקמנו את הכיריים והתנור שלנו. מבחינת אזור השטיפה, ניתן גם להאיר אותו עם פיזור של גופי תאורה מלבד גוף התאורה המרכזי ואילו את אזור האחסון אפשר להאיר עם פסי לד שימוקמו בתוך הארונות וכך יספקו לנו תאורה ממוקדת יותר.

שיש גרניט SENSA לבן

להאיר את משטחי העבודה והשיש

כפי שהוזכר לעיל, נכון שיש שימוש בתאורה מרכזית וחזקה אבל כאשר מדובר על משטח העבודה שלנו והשיש, אז סביר להניח שהתאורה תהיה מעלינו או מאחורינו. כך נוצר צל על משטח השיש והדבר יכול להקשות את העבודה עליו וחבל. הפתרון הכי אופטימלי לבעיה הזאת הוא שימוש בפרופילי לד פינתי. כך נקבל הארה מקסימאלית למשטח העבודה. אגב, אפשר גם להשתמש בפרופיל לד שקוע, מה שכן לשם כך תצטרכו להביא איש מקצוע ולבצע את ההכנה הדרושה.

תאורה מעל הכיריים

גם כאן על מנת למנוע את הצל שיכול להיווצר ולהקשות עלינו בבישול, אפשר לרכוש קולט אדים עם תאורה מובנית או להוסיף מנורת קיר או ספוט שאותו ניתן לכוון למקום הרצוי. כך תוכלו להיות בטוחים שהאזור יהיה מואר בצורה הכי טובה ולשביעות רצונכם. אם אתם לא בטוחים איזו תאורה מתאימה לכם, תמיד תוכלו לראות רעיונות לתאורה על ידי צפייה בקטלוג תאורה של חברות המוכרות גופי תאורה.

שימוש בתאורת לד במקום תאורת הלוגן

כאשר מדובר על המטבח שהינו מקום שנדרשת לו תאורה חזקה, יש לקחת בחשבון שאתם אכן משתמשים בתאורה שיש לה עוצמה חזקה וגם כזאת שיכולה לחסוך בחשמל. על כן, ההמלצה היא להשתמש בתאורת לד. היא לא פולטת חום, היא בעלת אורך חיים של מעל 50,000 שעות והיא צורכת מעט מאוד חשמל.

שדרוג המטבח

עליכם לדאוג שהמטבח שלכם יתאים לצרכים שלכם. על כן, אם אתם בשלב של תכנון מטבח, חשוב מאוד להקפיד על בחירת השיש המתאים והאיכותי, על בחירת הארונות, התאורה ואלמנטים נוספים. כך תצרו לעצמכם מטבח שכיף ונעים לבצע בו פעולות של בישול, אפייה, אכילה משותפת וכו’.

שיש שגב בפייסבוק שיש שגב בפינטרסט שיש שגב באינסטגרם שיש שגב במייל צרו קשר עם שיש שגב